Apbedīšanas veidi

Apbedīšanas biroja „AKROPOLIS” bezmaksas tālr.: 80005580, 24h diennaktī.

Apbedīšana zemē

Apbedīšanas birojs „AKROPOLIS” piedāvā tradicionālo bēru organizēšanu jebkurā Latvijas vietā, kā arī mirušā un kapa vietas sagatavošanu apbedīšanai.

Mūsu apbedīšanas biroja rīcībā ir viss nepieciešamais, lai ātri un prasmīgi sniegtu apbedīšanas pakalpojumus ne tikai Rīgā, bet arī pārējā Latvijas teritorijā.

„AKROPOLIS” ir arī savs morgs, kas nodrošinās Jums zemākas mirušā uzglabāšanas izmaksas kā citviet. Morgā aizgājēju nomazgās un saģērbs bēru apģērbā, ja tas nebūs izdarīts jau mājās, un, ja piederīgie būs izteikuši tādu vēlmi, – uzliks aizgājējam grimu.

Jūsu vēlmes ir mūsu likums. Ja izteiksiet vēlmi, palīdzēsim Jums iegādāties piederīgā apbedīšanai kapa vietu jebkurā Latvijas kapsētā, sagatavosim kapa bedri, piegādāsim eglītes un skujas kapa noformēšanai. Parūpēsimies par muzikālo fonu bēru dienā. Profesionāli aizraksim kapu jebkādos laika apstākļos, tai skaitā stiprā lietū vai salā, un sagatavosim to ziedu uzlikšanai.

Mūsu biroja apbedīšanas piederumu klāstā ir viss nepieciešamais bērēm – zārki, apģērbs mirušajam, līķauti, tautiskās segas, krusti un to plāksnītes, sveces, ziedi, to kompozīcijas, vainagi u.c.

Iespējams pasūtīt arī kapa vietas sakopšanu pēc 40 dienām, kad tiek noņemti ziedi un vainagi, – kaps pārklāts ar skujām vai īstenotas citas piederīgo vēlmes kapa sakopšanā.

Kremēšana licencētā krematorijā

Kremācija jeb kremēšana ir alternatīvs veids, kad aizgājēja mirstīgās atliekas tiek sadedzinātas līdz pelnu konsistencei. Pēc tam pelni tiek ievietoti speciālā kapsulā vai urnā, ko nodod piederīgajiem. Noteikumi paredz, ka urna ir jāapglabā vai arī pelni jāizkaisa.

Kremāciju (kremēšanu) parasti veic, ja tādu vēlmi ir izteicis aizgājējs. Pēc piederīgo iniciatīvas kremāciju parasti izvēlas tad, ja mirušo paredzēts apbedīt attālākā vietā vai ārzemēs, dzimtas kapos vairs nav vietas, bet jaunu kapa vietu iegādāties nevēlas. Kā arī kremēšanu veic, ja vēlas pelnus izkaisīt vai urnu apglabāt ārpus kapiem.

Apbedīšanas birojs „AKROPOLIS” piedāvā pilnu kremācijas pakalpojumu klāstu – mirušā uzglabāšanu līdz kremēšanai un sagatavošanu atvadu ceremonijai, bēru organizēšanu pirms kremācijas, kremēšanu (sadarbībā ar Rīgas Krematoriju, kas ir vienīgā licenzētā kremēšanas vieta Latvijā), urnas apglabāšanu vai pelnu izkaisīšanu.

Gan atvadīšanās ceremoniju, gan urnas apglabāšanu vai pelnu izkaisīšanu iespējams organizēt jebkurā piederīgo izraudzītā vietā. Mūsu īpašais piedāvājums ir apbedīšana jūrā.

Apbedīšanas birojā „AKROPOLIS” Jūs varat iegādāties zārku, kas paredzēts kremēšanai, kā arī dažāda veida urnas – keramikas vai koka urnas kapsulas ievietošanai un koka, metāla un akmens urnas pelnu iebēršanai u.c. apbedīšanas piederumus.

Apbedīšana jūrā

Mūsdienās arvien vairāk cilvēku pauž nostāju, ka negrib, lai viņu mirstīgās atliekas tiek apglabātas kapos. Tā vietā cilvēki vēlas, lai piederīgie veic kremēšanu un pēc tam pelnus aprok vai izkaisa kādā aizgājējam nozīmīgā vietā.

Daudziem Latvijas iedzīvotājiem Baltijas jūra saistās ar spēku vai gluži pretēji – mieru, dažiem tā ir kopības sajūta ar tuviniekiem, kas miruši svešumā, bet vēl citiem viļņu mierīgā šūpošana atsauc atmiņā māti, kas viņus bērnībā auklējusi savās rokās.

Jebkurā gadījumā jūra ir vieta, kura nozīmīga ir gandrīz ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Tieši tāpēc apbedīšanas birojs „AKROPOLIS” piedāvā unikālu iespēju izkaisīt mirušā pelnus Baltijas jūrā – 20 kilometrus no krasta.

Pirms ceremonijas piederīgie ir tiesīgi izvēlēties dienu, kad tā notiks. Ja laika apstākļi to ļauj, respektīvi, jūrā nav pārāk lieli viļņi, piederīgie paši var piedalīties ceremonijā. Tās laikā mirušā pīšļi no urnas tiek izbērti jūrā, un jūrā tajā vietā tiek ielaists vainags no dabīgiem materiāliem, kas papildināts ar nenodziestošām svecēm.

+371 80005580